SynergyFest - Schedule
Sunday, June 24th, 2018

Join us in at our Sandalwood Location
180B Sandalwood Pkwy E
(Heartlake Towncentre We are located on the 2nd floor in the same building as First Choice Haircutters

* Please remember that once a session starts the doors will be closed. 

* Cell phones & ringtones must be turned off upon arrival.

* Cameras allowed (no flash photography please!)

* It is requested that everyone exits as soon as possible between sessions, so that we may proceed with the next session in a timely manner.


  • Please arrive 15 minutes early
  • All jackets, bags etc should be left with parents
  • Dress semi-formal

Please find your child's name. If information is incorrect or name is missing, please contact Kristin here
Last names have been altered for security purposes. Names are not in performance order. 

  1. 11am
    Show 1 - Beginner Piano
    Aiden Cha Aryan Doo Arda Gul Sanjana Uma Aarav Ver Ishaan Ghu Benjamin Thom Aishani Man Dilraj Ran Mia Bha Jessica San Karina Man Rafiat Ar Elena Pin Samantha Mil Gavin Cha Khushpreet Ran Gauri Sre Krish Agg Rachel Zam Sabrina San Lilah Rose Pa Pavit Gup
    Approx. 1 hour
  2. 12pm
    Show 2 - Beginner Piano & Art
    Joshua Upp Liam Pie Pob Krish Des Divleen Baw Jayden Upp Kyle Mor Shannon Ali Cho Aaran Ver Sahara Nar Anjalia Man Yuvraj Ran Michelle Lum Edan Hsi Kirith Gi Giuliana Pul Agam Pas The Orchestra
    Approx. 1 hour
  3. 1pm
    Show 3 - RCM Piano
    Chelsea Sel Joesph Lac Joel Dan Harjeevan Lal Bianca Mac Tian Sit Sydney Gif Aksaya Ghe Maya Per Soumya Gup Naila Jug Nicola Hew Reeba Ay Sahana Vin Sadhana Vin Kapisha Uth Diya Sin Meenaa Sat Rachel Sag Emma Par
    Approx. 1 hour
  4. 2:30pm
    Show 4 - Beginner Piano & Violin
    Gurmehar Ri Trey Bro Shemaria Mos Lila De Lan Prince Vel Keerit Dos Daanish San Rianna Man Shanecia Mos Charis Zam Maira Buk Zora Min Mathush Mad Anna Bla Adarsh Men Diya Sin Nolan Piet Pob Alyssa Sam Keerit Tul Agatha Cam
    Approx. 1 hour
  5. 3:30pm
    Show 5 - Instrumental & Composition
    Niketh Amb Salyan Bri Qaiden Smi Ayaan Mit Shawnie McN Amrita Man Jinojh Sur Vineet Agg Matthew Coo Khalon Nas Shreya Gup Raghav Lut Arul Shar Jigesh Sur Krish Mah Katija Lac Oriana Far Rianna Man Hevin Edw
    Approx. 1 hour
  6. 4:30pm
    Show 6 - Junior Voice
    Dia Nap Liyansa Pal Christina Roq Obinna Ife Arpun Dhi Samantha Cul Marianna Osp Rheanna Pat Ezinne Ife Kieara Man Teresa Tag Gagandeep Sid Daniela Uss Amelia Hoo Nicolas Est
    Approx. 1 hour
  7. 5:30pm
    Show 7 - RCM Voice
    Ashlyn Kal Madison Cla Ria Sod Pranaya Se Maya Per Onyi Um Natasha Rap Paviter Ran Kijah Whi Emily Per Maya Jac Kareena Bha
    Approx. 1 hour

Sponsored by
Synergy Arts Society